II Maraton wędkarski - Wykrot 2018

To drugi, a szkoda że dopiero „II MARATON WĘDKARSKI” zaprzyjaźnionych Kół PZW Nr 33 Warszawa - Rembertów i  Nr 43 Warszawa - Środowiskowe.

Spragnieni wędkowania stawiliśmy się już w czwartek na wyznaczonym miejscu. I tutaj wielkie podziękowania dla  Leszka KABACIKA Prezesa Koła Nr 40 z Myszyńca za zarezerwowanie nam terenu do odbycia II MARATONU.


Podziękowania także dla miejscowych wędkarzy- Marcinowi, Bogdanowi, Kamilowi i wielu innym, którzy bez słowa jakiegokolwiek komentarza opuszczali swoje ulubione miejscówki i jeszcze podpowiadali co i na co ryba bierze.


Po dobraniu się w drużyny dwuosobowe przystąpiliśmy do losowania stanowisk. Szybkie przemieszczenie się pojazdami na stanowiska, rozbicie namiotów i szykowanie sprzętu. Przy popołudniowo wieczornym grillowaniu dominowała wymiana doświadczeń, wspomnienia poprzedniego roku i wyczekiwanie piąteczku do rozpoczęcia współzawodnictwa. Następnego dnia w godzinach przedpołudniowych zameldowały się ostatnie drużyny. Pogoda, aż nadto dopisywała. Ani jednej chmurki, a żar z nieba coraz większy. Humory dopisywały. Po ceremonii otwarcia, przedstawieniu regulaminu (wędkowaliśmy zgodnie z RAPR) -  „II MARATON WĘDKARSKI” czas zacząć. Ze względu na wysoką temperaturę jaka panowała zwiększyliśmy do 3 razy dziennie ważenie ryb, aby w dobrej kondycji je uwolnić.
Od pierwszego gwizdka prym wiodła jedna drużyna Rafała i Janusza, która do końca utrzymała prowadzenie. Zaciekła walka była o drugie miejsce Wiesław z Małgosią contra Lech z Tomkiem. Ostatnie niedzielne ważenie przesądziło o końcowym wyniku (patrz zestawienie). Ryby bardzo dopisały. Dominowały leszcze, największy 57 cm złowiony przez Rafała oraz płocie. Nikomu nie udało się złowić legendarnych karpi, linów czy karasia. Miejscowi wędkarz też wspominali o braku od kilku dni tych ryb w swoich siatkach. Co dobre szybko się kończy.
Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pamiątkowe fotki i do domu.


Serdeczne podziękowania dla Sponsora cennych nagród- Pana Krzysztofa ze sklepu wędkarskiego „CAMARO” , oraz Panu Janowi NOWAKOWI z firmy „UNIREX” za przygotowanie pucharówi statuetek.
 

Do spotkania w przyszłym roku na III „MARATONIE WĘDKARDKIM” w WYKROCIE.

Wiceprezes ds. Sporu

Wasze komentarze (0)