IV Maraton Wędkarski - Wykrot

Tradycyjnie Maraton Wędkarski odbył się w długi czerwcowy weekend. Wędkowanie rozpoczęło się 11 czerwca 2020 r. i poprzedzone było oficjalną ceremonią otwarcia i losowaniem stanowisk. Wszyscy wędkarze z entuzjazmem rozpoczęli przygotowania i łowili przez okrągłe trzy dni. Fala upałów spowodowała dosyć słabą aktywność ryb. Początkowo wydawało się, że wyniki nie będą należeć do najlepszych, jednak kunszt łowiących zawodników spowodował, że i tym razem złowiliśmy łącznie ponad 80 kilogramów ryb. Łowione były głównie: płocie, leszcze, chociaż trafiały się również liny. Wszystkie rybki po zważeniu zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika.

  

Po wielu godzinach cierpliwego łowienia, maraton zwyciężyła drużyna Franciszka i Antoniego, zdobywając 20340 punktów.  Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna Łukasza i Roberta, uzyskując 18445 punktów, natomiast trzecie miejsce i 14100 punktów zdobyła drużyna Karola i Waldka. Zwycięzcom nagrody wręczali Przedstawiciele Władz Koła nr 33, Prezes Koła Robert Chojnacki oraz Skarbnik Tomasz Pastuszka. Po podliczeniu wyników komisja sędziowska podała wyniki:

Drużynowe:
I miejsce : Franciszek Saboń, Antoni Saboń         – łączna waga 20340 g
II miejsce: Łukasz Zawadzki, Robert Chojnacki    – łączna waga  18445 g
III miejsce: Karol Pieniek, Waldemar Pieniek        – łączna waga 14100 g

Indywidualne:
I miejsce : Franciszek Saboń      – łączna waga 11430 g
II miejsce: Tomasz Pastuszka    – łączna waga  10415 g
III miejsce: Robert Chojnacki      – łączna waga 10030 g

  

Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Trzy najlepsze drużyny wygrały nagrody rzeczowe takie jak kołowrotki, siedziska czy siatki, które ufundował sklep wędkarski „Camaro” w Zegrzu, za co składamy szczególne podziękowania.

  

Wszyscy najmłodsi uczestnicy zostali również uhonorowani pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez Prezesa Koła nr 33 Warszawa-Rembertów Roberta Chojnackiego. Dodatkowo trzech najlepszych zawodników nagrodzono dodatkowo pamiątkowymi pucharami. Zawodnicy po zawodach wymieniali się spostrzeżeniami z zawodów częstując się gorącym posiłkiem i chłodnymi napojami. Serdecznie zapraszamy na maraton w przyszłym roku.

Szczegółowa punktacja oraz wyniki w zakładce Sport / Wyniki zawodów.

Na koniec chciałbym podkreślić koleżeńską atmosferę i wzorowe wręcz przygotowanie organizacyjne. Bardzo dziękujemy Naszym wspaniałym dziewczyną Kasi, Madzi i Agnieszce, jesteście niesamowite - dziękujemy :). Dla takich imprez warto jest uprawiać wędkarstwo sportowe. Jestem pod wielkim wrażeniem przygody, którą mogłem przeżyć dzięki Wam.