IV Memoriał Wędkarski imienia Józefa Zawadzkiego

Łukasz Zawadzki zwyciężył w IV Memoriale Wędkarskim im. Józefa Zawadzkiego. Puchary wręczali m.in. Dariusz Zawadzki i prezes koła Robert Chojnacki.

Memoriałem zwyczajowo nazywa się zawody sportowe organizowane w celu upamiętnienia ważnej osoby i jej działalności. W tym roku zorganizowaliśmy je już po raz czwarty. Postanowiliśmy w ten sposób uczcić pamięć zmarłego 10 kwietnia 2015 roku naszego Kolegi Józefa Zawadzkiego. 

 

Pogoda tego dnia okazała się dla nas wyjątkowo przyjazna – było ciepło i przyjemnie, a miejscem zmagań wędkarskich po raz pierwszy była rzeka Rządza w Załbicach Starych. Niewielka w porównaniu z Bugiem rzeka Rządza bierze swój początek gdzieś pod Kałuszynem za Mińskiem Mazowieckim i wpada do Zalewu Zegrzyńskiego w miejscowości Załubice. Płynąc wartko przez nizinę mazowiecką zbiera wody z mniejszych cieków i rowów, stając się w swym środkowym i dolnym biegu dość atrakcyjną dla wędkarzy.

  

Wędkarzom za udział w zawodach podziękował startujący syn śp. Józefa Zawadzkiego, Dariusz Zawadzki, który ufundował puchary dla najlepszych wędkarzy. 

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - Łukasz Zawadzki      1100 pkt.
2 miejsce - Robert Chojnacki       895 pkt.
3 miejsce - Tomasz Pastuszka     890 pkt.
 

Szczegółowa punktacja oraz wyniki w zakładce Sport / Wyniki zawodów.
Kolejne zawody: 27 czerwiec, Towarzyskie międzykołowe zawody spławikowo-gruntowe, Halinów

Sekretarz Koła