Wędkarz roku, Grand Prix 2019.

Robert Chojnacki okazał się najlepszym i najbardziej uniwersalnym wędkarzem koła PZW nr 33 Warszawa Rembertów.  

Wędkarstwo dla wielu z nas jest życiową pasją, bez której nie potrafimy normalnie funkcjonować. Czasami staje się ono nawet pewną formą nałogu. Te chwile oczekiwania na choćby niewielki ruch spławika i radość, gdy złowimy swój największy okaz w życiu - to emocje, których nie da się opisać za pomocą samych słów. Na pewno nie zrozumie tego osoba, która w życiu nie miała wędki w ręku.

Jak co roku zakończyliśmy już rywalizację „Grand Prix” w naszym Rembertowskim Kole. Grand Prix jest to wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie, które wyłania najlepszego i zarazem najwszechstronniejszego wędkarza spośród członków naszego koła. Ten rok przyniósł wiele miłych niespodzianek. Tytuł Wędkarza Roku to bardzo cenne wyróżnienie, ponieważ całoroczne zmagania sportowe zaliczane do tej klasyfikacji to nie tylko zawody spławikowe. Uniwersalny wędkarz to wędkarz, potrafiący biegle władać wędką spławikową, gruntową, podlodową, morską czy też spinningiem.

W tej całej rywalizacji najważniejsza jest dobra zabawa podczas takich imprez, spotkania z kumplami, opowieści o największych okazach i przygodach przeżytych nad wodą. Zawody rozgrywane są zawsze w przyjacielskiej atmosferze i sportowej rywalizacji. Są również okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i pomysłów wędkarskich. Po takich imprezach biesiada przy grillu w gronie przyjaciół „po kiju”, wspólne rozmowy – są niezapomniane.

Po niezwykle emocjonującej i zaciętej walce tytuł ten wywalczył w tym roku Robert Chojnacki, gromadząc na swym koncie 148 pkt. Robert jest jedynym dwóch wędkarzy, który uczestniczyli we wszystkich naszych zawodach sportowych. A co go charakteryzuje? Przede wszystkim zaangażowanie oraz chęć pomocy innym i olbrzymie doświadczenie. Robert jest pasjonatem i miłośnikiem połowów - te słowa najtrafniej go określają. Gratulujemy

To był dobry rok - ocenia Robert Chojnacki, prezes Rembertowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie. - Zorganizowaliśmy sporo atrakcyjnych zawodów wędkarskich. Były to zawody podlodowe, spławikowe, gruntowe, spinningowe. Były też również imprezy w których dość aktywie pojawiają się dzieci. Najbardziej prestiżowa nasza impreza to maraton wędkarski, w tym roku zorganizowaliśmy już jego III edycję. Prezes Koła dodaje, że rywalizacja spodobała się sporej rzeszy członków koła, którzy do końca sezonu aktywnie uczestniczyli w zawodach. 
- W nadchodzącym roku będziemy kontynuowali to wydarzenie
 – zdradza Robert Chojnacki.

Wspaniale walczyli również pozostali koledzy. Następne miejsca zajęli kolejno:
Miejsce 2: Pastuszka Tomasz  - 141 pkt.
Miejsce 3: Zawadzki Łukasz     - 129 pkt.
Miejsce 4: Pokrop Lech            -  88 pkt.
Miejsce 5: Pieniek Karol           -  87 pkt.

Do grona wyróżniających się osób dołączył Karol Pieniek, który w 2019 r. mając zaledwie 10 lat zajął 5 miejsce w klasyfikacji Grand Prix 2019 Naszego Rembertowskiego Koła nr 33 . Co najważniejsze, że determinacja w działaniu Karola nie gaśnie. Apetyt na sukcesy nie maleje, a miłość do przyrody i naszego hobby jest pielęgnowana w tym młodym człowieku. Ten rok okazał się być jeszcze lepszym i motywującym dla wszystkich adeptów Naszego Koła.

W imieniu całego zarządu koła serdecznie gratuluję sukcesów w wędkarstwie oraz zachęcam wszystkich rodziców i opiekunów do krzewienia tej pięknej pasji wśród swych pociech!!!

Warto zaznaczyć, że w całym Grand Prix 2019 udział wzięło 30 zawodników. Pełną klasyfikacja „Grand Prix 2019" znajdziecie na stronie koła w zakładce Sport.

Klika ciekawości:
Ilość zorganizowanych zawodów:  11
Ilość zawodników w GP: 30
Ilość wydanych numerów startowych: 173
Waga złowionych ryb na zawodach: 429,634 kg
- w tym waga złowionych ryb drapieżnych: 16,55 kg
- w tym waga złowionych ryb na zawodach: 413,084 kg
Ilość godzin nad wodą: 128 godz.

Zapraszamy Wszystkich kolegów i koleżanki wędkarzy na nasze zawody i imprezy kołowe w nowym sezonie wędkarskim. Rok 2020 zapowiada się ciekawie, dołożymy do rywalizacji nowe zawody gruntowe, oj będzie ciekawie. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Sekretarz Koła

Wasze komentarze (0)